Dzisiaj jest: 28.11.2021, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Urząd Miasta Jaworzno

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3146

Sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasta Jaworzna

PREZYDENT MIASTA JAWORZNA

o g ł a s z a

pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości
stanowiących 
własność Gminy Miasta Jaworzna

1. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Władysława Broniewskiego 1/8 (klatka A)
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, wielomieszkaniowym, pięcioklatkowym, czteropiętrowym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii przemysłowej i usytuowanym na Osiedlu Podwale. Lokal mieszkalny nr 8 położony jest na drugim piętrze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokój doświetlony jest światłem naturalnym, niekorzystny układ funkcjonalno - przestrzenny wynikający z obecności „ślepej” kuchni. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 24.87 m2, w tym: pokój – 15.02 m2; przedpokój – 3.30 m2; kuchnia – 3.31 m2; łazienka – 3.24m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, telefoniczna. Mieszkanie przeznaczone jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 82/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 372/47 o pow. 1377 m2 w obr. geod. 200 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00016291/2, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 19 lutego 2103 r. Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe; ściany konstrukcyjne piwnic żelbetowe wylewane; ściany nadziemia: nośne i szczytowe z prefabrykowanych elementów żelbetowych, frontowe i tylne z elementów drobnowymiarowych na zaprawie cem.wap., działowe częściowo murowane w technologii tradycyjnej, częściowo gipsowe; stropy wykonane z wielokanałowych prefabrykowanych elementów żelbetowych; schody żelbetowe wykończone lastrykiem; stropodach podwójny, wentylowany, konstrukcji betonowej, wykonany z prefabrykowanych elementów położonych na ściankach ażurowych, kryty papą na lepiku. Wykonana termoizolacja ścian zewnętrznych. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 33MW1 – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Cena wywoławcza: 51.100,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 49.742,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 1.358,00 zł.
Wysokość wadium: 7.700,00 zł.
 
2. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Energetyków 6/1
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku jednopiętrowym, wolnostojącym, czterorodzinnym, częściowo podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej, usytuowanym w strefie peryferyjno – pośredniej. Lokal mieszkalny nr 1 położony jest na parterze budynku i składa się z: dwóch pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki. Wejście do mieszkania przez wspólny ganek, z pokoju wyjście na taras, z kuchni zejście do piwnicy. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokoje i kuchnia doświetlone są światłem naturalnym, średni układ funkcjonalno-przestrzenny. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 39.30 m2, w tym: pokój – 13.64 m2; pokój – 12.15 m2, przedpokój – 5.53 m2; kuchnia – 5.52 m2; łazienka – 2.46 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, c.cw, telefoniczna. Lokal przeznaczony jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 241/1000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 29/3 o pow. 1797 m2 w obr. geod. 165 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00024502/4, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 7 grudnia 2099 roku. Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe, wylewane; ściany konstrukcyjne piwnic murowane z cegły pełnej, ściany nadziemia: zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i pustaków, działowe murowane z cegły pełnej i dziurawki; stropy i schody żelbetowe wylewane; dach czterospadowy, konstrukcji drewnianej, kryty papą na deskowaniu. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zbycie lokalu następuje wraz z meblami i przedmiotami pozostawionymi przez byłych najemców, które nie podlegały odrębnej wycenie. Nabywca lokalu przejmuje go w stanie istniejącym.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 1MW – tereny zabudowy wielorodzinnej.
Cena wywoławcza: 83.600,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 43.549,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 40.051,00 zł.
Wysokość wadium: 12.500,00 zł.
 
3. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Licealnej 6/23 (klatka C)
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, dwupiętrowym, pięcioklatkowym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Lokal mieszkalny nr 23 położony jest na parterze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokój doświetlony jest światłem naturalnym, niekorzystny układ funkcjonalno-przestrzenny wynikający z obecności „ślepej” kuchni. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 26.50 m2, w tym: pokój – 18.12 m2; przedpokój – 2.34 m2; kuchnia – 2.75 m2; łazienka – 3.29 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, telefoniczna. Lokal przeznaczony jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 173/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 413/51 o pow. 2184 m2 w obr. geod. 200 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00016551/3, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali.
Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 9 czerwca 2103 roku.
Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe, ściany piwnic: konstrukcyjne murowane z cegły pełnej, działowe murowane z cegły dziurawki; ściany nadziemia: zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i pustaków, działowe murowane z cegły dziurawki częściowo ażurowe; stropy belkowo pustakowe; schody żelbetowe wykończone lastrykiem; stropodach konstrukcji betonowej wykonany w oparciu o strop belkowo pustakowy, kryty papą na lepiku. Wykonana termoizolacja budynku. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 20MW2 – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej do 3 kondygnacji.
Cena wywoławcza: 52.900,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 48.575,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 4.325,00 zł.
Wysokość wadium: 7.900,00 zł.
 
4. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Lipowej 15/1
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, jednopiętrowym, 4-mieszkaniowym, cześciowo podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Lokal mieszkalny nr 1 położony jest na parterze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni, wc i spiżarki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Pomieszczeniem przynależnym jest piwnica o pow. 4.20 m2. Niekorzystny układ funkcjonalno - przestrzenny: wejście do pokoju przez kuchnię. Wszystkie pomieszczenia oprócz wc doświetlone światłem naturalnym. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 35.90 m2, w tym: pokój – 20.46 m2; przedpokój – 4.20 m2; kuchnia – 8.99 m2; wc – 0,75 m2, spiżarka – 1.50 m2.
Instalacje: elektryczna, wodociągowa – wody zimnej, kanalizacyjna. Mieszkanie przeznaczone do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 2595/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 63/3 o pow. 931 m2 w obr. geod. 189 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00017593/6, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 5 grudnia 2089 roku. Opis budynku: fundamenty i ściany fundamentowe części niepodpiwniczonej murowane z kamienia, ściany piwnic murowane z cegły pełnej i kamienia; ściany nadziemia: konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i kamienia, działowe murowane z cegły; strop nad piwnicami betonowy, wylewany, stropy pozostałe konstrukcji drewnianej, ocieplone trzciną; schody betonowe; dach drewniany wielospadowy konstrukcji płatwiowo kleszczowej, kryty eternitem. Elewacja wykończona tynkiem cementowo-wapiennym. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zbycie lokalu następuje wraz z meblami i przedmiotami pozostawionymi przez byłych najemców, które nie podlegały odrębnej wycenie. Nabywca lokalu przejmuje go w stanie istniejącym.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: MUII – tereny mieszkaniowo usługowe ekstensywnej zabudowy.
Cena wywoławcza: 40.700,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 13.395,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 27.305,00 zł.
Wysokość wadium: 6.100,00 zł.
 
5. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Pawiej 10/5
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, jednopiętrowym, jednoklatkowym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Lokal mieszkalny nr 5 położony jest na pierwszym piętrze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju. Pokój i kuchnia doświetlone światłem naturalnym Średni, typowy układ funkcjonalno-przestrzenny. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 37.35 m2, w tym: pokój – 19.72 m2; przedpokój – 3.25 m2; kuchnia – 11.73 m2; łazienka – 2.65 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna.
Mieszkanie przeznaczone jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 1349/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 60/1 o pow. 1623 m2 w obr. geod. 191 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00024561/5, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 4 listopada 2101 roku. Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe; ściany piwnic: konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i kamienia, działowe murowane z cegły dziurawki; ściany nadziemia: zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i pustaków, działowe murowane z cegły; stropy gęstożebrowe systemu Akermana; schody żelbetowe wykończone lastrykiem; dach czterospadowy konstrukcji drewnianej, kryty blachą trapezową na łatach drewnianych. Elewacja wykończona tynkiem cementowo-wapiennym. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: MUII – tereny mieszkaniowo usługowe ekstensywnej zabudowy.
Cena wywoławcza: 68.000,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 44.961,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 23.039,00 zł.
Wysokość wadium: 10.200,00 zł.
 
6. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Hanki Sawickiej 5A/17
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, dwupiętrowym, dwuklatkowym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Lokal mieszkalny nr 17 położony jest na drugim piętrze budynku i składa się z: dwóch pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokoje i kuchnia doświetlone są światłem naturalnym, średni układ funkcjonalno-przestrzenny. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 39.27 m2, w tym: pokój – 13.16 m2; pokój – 9.27 m2, przedpokój – 5.56 m2; kuchnia – 8.20 m2; łazienka – 3.08 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, c.cw., telefoniczna. Mieszkanie przeznaczone jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 9/100 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 157/1 o pow. 202 m2 w obr. geod. 122 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00013670/2, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 22 kwietnia 2103 r. Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe, ściany piwnic: konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i kamienia, działowe murowane z cegły dziurawki; ściany nadziemia: zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i pustaków, działowe murowane z cegły pełnej i dziurawki; stropy belkowo pustakowe lub gęstożebrowe systemu Akermana; schody żelbetowe wykończone lastrykiem; strop nad ostatnią kondygnacją ocieplony; dach czterospadowy konstrukcji drewnianej kryty blachą trapezową na łatach drewnianych; elewacja – tynk cementowo – wapienny. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 4MW3 – socrealistyczne osiedle zabudowy wielorodzinnej.
Cena wywoławcza: 85.700,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 83.513,00 zł, i cena ułamkowej części działki: 2.187,00 zł.
Wysokość wadium: 12.800,00 zł.
 
7. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Starowiejskiej 9/23
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku dwusegmentowym, dziesięciopiętrowym (winda), wolnostojącym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii przemysłowej. Lokal mieszkalny nr 23 położony jest na siódmym piętrze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie posiada balkon. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokój i kuchnia doświetlone są światłem naturalnym, średni układ funkcjonalno-przestrzenny. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 30.22 m2, w tym: pokój – 15.75 m2; przedpokój – 4.24 m2; kuchnia – 6.77 m2; łazienka – 3.46 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, c.cw., telefoniczna. Mieszkanie przeznaczone jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 101/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działki nr 132/35 o pow. 1079 m2 w obr. geod. 122 m. Jaworzna, objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00017744/0, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 31 maja 2103 r. Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe; ściany piwnic: konstrukcyjne żelbetowe, wylewane, ścianki działowe murowane z cegły dziurawki, częściowo ażurowe; ściany nadziemia: nośne i szczytowe z prefabrykowanych bloków otworowych, układ ścian nośnych – krzyżowy, ściany osłonowe murowane z bloczków PGS, ścianki działowe częściowo murowane z cegły dziurawki częściowo z dyli gipsowych; stropy wykonane z wielokanałowych prefabrykowanych elementów żelbetowych; schody z prefabrykatów żelbetowych, wykończone lastrykiem; stropodach podwójny, wentylowany, wykonany z prefabrykowanych elementów żelbetowych, kryty papą. Budynek ocieplony styropianem z wykonanym tynkiem cienkowarstwowym. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zbycie lokalu następuje wraz z meblami i przedmiotami pozostawionymi przez byłych najemców, które nie podlegały odrębnej wycenie. Nabywca lokalu przejmuje go w stanie istniejącym.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 2MWZ – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, wysoka.
Cena wywoławcza: 65.800,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 64.426,00 zł, cena ułamkowej części działki: 1.374,00 zł.
Wysokość wadium: 9.900,00 zł.
 
8. Lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Adolfa Warskiego 4/4
Opis lokalu: lokal mieszkalny znajduje się w budynku wolnostojącym, dwupiętrowym, dwuklatkowym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Lokal mieszkalny nr 4 położony jest na pierwszym piętrze budynku i składa się z: jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki. Mieszkanie nie posiada balkonu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest z przedpokoju, pokój i kuchnia doświetlone są światłem naturalnym, średni układ funkcjonalno-przestrzenny. Powierzchnia zbywanego lokalu wynosi 35.51 m2, w tym: pokój – 19.08 m2; przedpokój – 5.18 m2; kuchnia – 7.93 m2; łazienka – 3.32 m2. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, c.o. zdalaczynne, c.cw., telefoniczna. Mieszkanie przeznaczone jest do remontu. Sprzedaż lokalu mieszkalnego następuje wraz z udziałem wynoszącym 415/10000 części w nieruchomości wspólnej tj. w prawie użytkowania wieczystego działek nr 154/17 o pow. 198 m2 i 154/18 o pow. 198 m2 w obr. geod. 122 m. Jaworzna, objętych księgą wieczystą Nr KA1J/00017747/1, prowadzoną w Sądzie Rejonowym w Jaworznie – Wydziale V Ksiąg Wieczystych oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali.
Oddanie ułamkowej części nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste nastąpi do dnia 11 marca 2103 roku.
Opis budynku: ławy fundamentowe żelbetowe, ściany piwnic: konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i kamienia, działowe murowane z cegły dziurawki; ściany nadziemia: zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne murowane z cegły pełnej i pustaków, działowe murowane z cegły; stropy belkowo pustakowe lub gęstożebrowe systemu Akermana; schody żelbetowe wylewane wykończone lastrykiem; strop nad ostatnią kondygnacją ocieplony; dach dwuspadowy, wykonany z prefabrykowanych płyt betonowych, kryty papą na lepiku; elewacja – budynek ocieplony warstwą styropianu z wykonanym tynkiem cienkowarstwowym. Lokal nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.
Zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: 1MW3 – socrealistyczne osiedle zabudowy wielorodzinnej.
Cena wywoławcza: 79.400,00 zł netto, w tym: cena lokalu: 77.519,00 zł, cena ułamkowej części działki: 1.881,00 zł.
Wysokość wadium: 12.000,00 zł.
 
Szczegółowe informacje w przedmiocie obowiązujących dla tych obszarów planów zagospodarowania przestrzennego oraz dopuszczalnego sposobu zagospodarowania przedmiotowych działek uzyskać można w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 52 (tel. 32 61 81 624).
Obciążenia nieruchomości i zobowiązania: Wskazane nieruchomości nie są obciążone żadnymi ograniczonymi prawami rzeczowymi oraz nie są przedmiotem innych zobowiązań. Z dniem 22 lipca 2016 r. bezskutecznie upłynął termin do złożenia wniosków przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu ww. lokali na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 z późn. zm.).
 
Termin i miejsce przetargów: 7 września 2016 r. sala Nr 045B Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33, od godz. 11:00:
1. 11:00 – lokal przy ul. Władysława Broniewskiego 1/8,
2. 11:10 – lokal przy ul. Energetyków 6/1,
3. 11:20 – lokal przy ul. Licealnej 6/23,
4. 11:30 – lokal przy ul. Lipowej 15/1,
5. 11:40 – lokal przy ul. Pawiej 10/5,
6. 11:50 – lokal przy ul. Hanki Sawickiej 5A/17,
7. 12:00 – lokal przy ul. Starowiejskiej 9/23,
8. 12:10 – lokal przy ul. Adolfa Warskiego 4/4.
Wadium: Wadia warunkujące udział w przetargach na nabycie każdego z opisanych lokali zostały podane powyżej.
Wadium w pieniądzu wnieść należy w terminie do 31 sierpnia 2016 r. w kasach Urzędu Miejskiego w Jaworznie lub przelewem na rachunek Urzędu Miejskiego w Jaworznie, prowadzony w Banku Handlowym w Warszawie S.A. NRB 51 1030 1159 0000 0000 9206 6029 SUMY DEPOZYTOWE z dopiskiem: „Przetarg – lokal mieszkalny przy ul. …” (w miejsce kropek wpisać należy adres lokalu, którego wadium dotyczy). Za potwierdzenie wpłaty przyjmuje się datę uznania rachunku bankowego Urzędu Miejskiego w Jaworznie.
Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu albo zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem trzech dni od dnia odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.
Wadium wniesione w pieniądzu przez uczestnika przetargu, który przetarg wygra, zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości, po zawarciu umowy przenoszącej własność nieruchomości w formie aktu notarialnego.
Wadium ulega przepadkowi w przypadku gdy uczestnik, który przetarg wygra nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, w ustalonym miejscu i terminie lub przystąpi, ale jej nie podpisze.
Warunki uczestnictwa w przetargu: przed otwarciem przetargu, uczestnik przetargu winien przedstawić komisji przetargowej:
• dokument tożsamości,
• pisemne pełnomocnictwo do występowania w imieniu mocodawcy, w przypadku działania przez pełnomocnika,
• w przypadku małżonków pisemne pełnomocnictwo współmałżonka do udziału w licytacji,
• w przypadku przedsiębiorców, aktualny wypis z właściwego dla danego podmiotu rejestru oraz dokumenty upoważniające do działania w ich imieniu,
• wypełniony formularz zgłoszenia udziału w przetargu, podpisany własnoręcznie lub przez osobę upoważnioną do reprezentacji, który dostępny jest do pobrania na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.jaworzno.pl w zakładce „Komunikaty i obwieszczenia” – „Nieruchomości”, w Wydziale Obrotu Nieruchomościami tut. Urzędu, Plac Górników 5, pok. 19 oraz w Punkcie Informacyjnym budynku głównego UM ul. Grunwaldzka 33.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży, w formie aktu notarialnego, w miejscu i terminie podanym przez organizatora przetargu, lub przystąpi, ale jej nie podpisze, Prezydent Miasta Jaworzna może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Dodatkowe informacje:
Nabywcy lokali przejmują je w stanie istniejącym. Sprzedaż lokali mieszkalnych podanych w ogłoszeniu zwolniona jest z podatku VAT. Za oddanie nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste pobiera się pierwszą opłatę i opłaty roczne. Pierwsza opłata za oddanie w użytkowanie wieczyste wynosi – 25% uzyskanej w przetargu ceny ułamkowej części działki. Opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego – 1% uzyskanej w przetargu ceny ułamkowej części działki. Pierwsza opłata za oddanie nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste podlega zapłacie jednorazowo nie wcześniej niż na 5 dni i nie później niż do dnia zawarcia umowy w formie aktu notarialnego.
Opłatę roczną wnosi się przez cały okres użytkowania wieczystego, w terminie do 31 marca każdego roku, z góry za dany rok. Opłaty rocznej nie pobiera się w roku, w którym zostało ustanowione prawo użytkowania wieczystego.
Do pierwszej opłaty oraz opłat rocznych, zostanie doliczony podatek VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej podlega aktualizacji, nie częściej niż raz na 3 lata, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie.
Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
Przetarg może się odbyć, chociażby zakwalifikowano do przetargu tylko jednego oferenta spełniającego warunki określone w ogłoszeniu o przetargu.
Cena nieruchomości uzyskana w przetargu, podlega zapłacie nie wcześniej niż na 5 dni i nie później niż do dnia zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. W przypadku zapłaty przelewem, za termin zapłaty uznaje się dzień wpływu należnej kwoty na rachunek Gminy.
O terminie spisania umowy, w formie aktu notarialnego nabywca nieruchomości powiadomiony zostanie pisemnie, w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Koszty sporządzenia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego ponosi nabywca nieruchomości.
Prezydent Miasta Jaworzna może odwołać przetarg jedynie z ważnych powodów, niezwłocznie podając informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości.
Komisja przetargowa przeprowadzi przetargi zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1490).
Sprzedaż nieruchomości następuje na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 z późn. zm.).
Operaty szacunkowe zawierające szczegółowe opisy lokali oraz budynków, w których się mieszczą, dostępne są w Wydziale Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Plac Górników 5, pok. 19.
Szczegółowe informacje dot. przetargów, uzyskać można w Wydziale Obrotu Nieruchomościami UM w Jaworznie, Plac Górników 5, pok. 19, tel. 61-81-744 (w godzinach pracy Urzędu).
 
Przedmiotowe lokale udostępnione zostaną osobom zainteresowanym przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w następujących terminach:
1. lokal przy ul. Władysława Broniewskiego 1/8 – 23 sierpnia 2016 r., godz. 10.00 – 13.00,
2. lokal przy ul. Energetyków 6/1 - 23-26 sierpnia 2016 r., w godz. 10.00 – 13.00, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr tel. 32/6177280 wew. 440,
3. lokal przy ul. Licealnej 6/23 - 24 sierpnia 2016 r., godz. 10.00 – 13.00,
4. lokal przy ul. Lipowej 15/1 – 25 sierpnia 2016 r., godz. 10.00 – 13.00,
5. lokal przy ul. Pawiej 10/5 – 26 sierpnia 2016 r., godz. 10.00 – 13.00,
6. lokal przy ul. Hanki Sawickiej 5A/17 – 23-26 sierpnia 2016 r., w godz. 10.00 – 13.00, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr tel. 32/6177280 wew. 440,
7. lokal przy ul. Starowiejskiej 9/23 – 23-26 sierpnia 2016 r., w godz. 10.00 – 13.00, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr tel. 32/6177280 wew. 440,
8. lokal przy ul. Adolfa Warskiego 4/4 – 23-26 sierpnia 2016 r., w godz. 10.00 – 13.00, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr tel. 32/6177280 wew. 440.
* * *
PREZYDENT MIASTA JAWORZNA  o g ł a s z a  pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasta JaworznaInformacje dot. oferty inwestycyjnej Miasta Jaworzna można uzyskać w Referacie Rozwoju i Obsługi Inwestorów w Wydziale Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie nr tel. 32 61 81 712 lub 32 61 81 884, e-mail: rg@um.jaworzno.pl 

www.jaworzno.pl
invest-in-jaworzno.pl
facebook.com/InvestInJaworzno
Polecane

Zapisz się do newslettera:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.