Dzisiaj jest: 30.5.2024, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Łodzi

Veolia Energia Łódź S.A.
ul. J. Andrzejewskiej 5, 92-550 Łódź

oferuje do sprzedaży nieruchomość zabudowaną (prawo użytkowania wieczystego gruntów i prawo własności budynków), należącą do wyłączonej z eksploatacji elektrociepłowni EC-2, położoną w Łodzi, przy ul. Wróblewskiego 26, w skład której wchodzą również działki przy ulicach: Wieniawskiego, Piasta i Różanej, o łącznej powierzchni 199 000 m2. Jest to obszar położony w południowo-zachodniej części miasta, w bliskim sąsiedztwie centrum – między al. Politechniki i al. Jana Pawła II (DK nr 1) i bezpośrednim sąsiedztwie Kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich i oddanego we wrześniu b.r. kompleksu wypoczynkowo – handlowego „Sukcesja”. Dworce kolejowe Łódź Kaliska, Łódź Fabryczna oraz lotnisko im. Wł. Reymonta położone są w odległości nie większej niż 3 km od oferowanej nieruchomości.
 
W/w nieruchomość stanowi zwartą całość i jest zabudowana licznymi obiektami wybudowanymi w większości w latach 1956-1961. Są to m.in.:
  • budynki administracyjno-socjalne, głównie o konstrukcjach murowanych z cegły;
  • budynki związane z produkcją ciepła i energii elektrycznej, głównie o konstrukcjach żelbetowych oraz murowanych z cegły;
  • budowle kubaturowe o konstrukcjach żelbetowych wspomagające funkcje powyższych budynków;
  • ciągi technologiczne i infrastruktura przesyłowa służąca do przesyłu ciepła, wody gorącej, pary technologicznej oraz energii elektrycznej;
  • drogi i place składowe;
  • tory kolejowe (bocznica kolejowa).
 
Teren zespołu nieruchomości jest płaski i ogrodzony – ogrodzenie częściowo z siatki stalowej na stalowych słupkach, a częściowo murowane lub z płyt betonowych.

Cała nieruchomość jest uzbrojona w sieć wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania oraz przeciwpożarową.
Cena 35 milionów złotych – netto
 
Kontakt: Maciej Zapałowski tel. +48 605 274 676 maciej.zapalowski@veolia.com
ul. J. Andrzejewskiej 5, 92-550 Łódź
 

Zapisz się do newslettera:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.